Lokalita

ZA¡pad-slunce-nad-Karlovicemi.-1

Město Vrbno pod Pradědem je nazýváno branou do Jeseníků, a docela právem. Svým potenciálem zdravé přírody a kouzelných scenérií je město celoročně vyhledáváno sportovně založenými turisty. Pro milovníky přírody je velkým lákadlem nedaleká skalní oblast –Ludvíkovské skalní město. Sportovní vyžití nabízí lyžařský areál nad městem na Vysoké hoře (200 metrů od bytového domu), kde se nachází bobová dráha, sjezdovka o délce 2,1 km, udržované běžecké trasy několika úrovní náročnosti, v létě lze zde využít bikepark. Milovníci cykloturistiky ocení hustou síť cyklostezek po celém regionu.

Město je dobře dostupné po silnici ze směru od Bruntálu, Opavy, Olomouce, případně ze směru od Červenohorského sedla a Jeseníku. Milovníci železnice mají možnost využít regionální železniční trať z Milotic nad Opavou, která byla vybudována roku 1844 a má ve Vrbně pod Pradědem koncovou zastávku.

Většina našich měst se zpravidla vyznačuje tím, že má ve svém centru kostel. Náš bytový dům je vzdálen od tohoto pomyslného středu necelých 500 metrů a přesto je již mimo město na svahu Vysoké hory. Potraviny si můžete nakoupit na místě v prodejnách Albert a Penny.

Podrobnější informace o této kouzelné lokalitě najdete na těchto webových stránkách
tic-vrbno.cz, vrbnopp.cz a jeseniky-rodina.cz

Kontakt

Telefon: +420 603 450 171
Email: frantisek.rysanek@bcas.cz


bcas-1
spolu-1